Достапни линкови

Тбилиси: Грузија ги повлече војниците од Косово и ги префли во Авганистан


Грузија во текот на изминатите два дена ги повлече од Косово сите 180 припадници на својот мировен контингент, соопшти грузиското Министерство за одбрана.Според руските медиуми, грузиските војници кои се повлечени од Косово, во второто полугодие на 2008 ќе бидат префрлени во Авганистан.
XS
SM
MD
LG