Достапни линкови

Скопје: Претседателот Бранко Црвенковски ќе прими група студенти пред самитот ЦЕИ


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски,во рамките на подготовките за престојниот Охридски самит 2008,денеска ке прими група студенти по новинарство од Скопскиот универзитет „Свети Кирил и Методиј“.Студентите ќе бидат вклучени во организационите и медиумските активности поврзани со самитот на кој ке учествуваат осумнаесет Претседатели на земјите од Централна Европа.
XS
SM
MD
LG