Достапни линкови

Скопје: Претседавачот на Парламентот на БИХ Милорад Живковиќ во посета на Скопје


Претседавачот на Претставничкиот дом на Парламентот на Босна и Херцеговина Милорад Живковиќ денеска е во посета на Македонија на покана на претседателот на македонското Собрание Љубиша Георгиевски. Живковиќ ќе има обраќање во Парламентот, а воедно тој ќе се сретне и со претседателот Бранко Црвенковски и со министерот за надворешни работи Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG