Достапни линкови

Лондон: Приведени десетмина анти кинески демонстранти


Во Лондон полицијата приведе дестмина анти кинески демонстранти кои се обиделе да ја прекината церемонијата на носењето на олимпискиот факел. Олимпискиот факел кој беше заплен на 24 март во Олимпија треба за 130 дена да помине над 100 илјади километри пат до Пекинг каде во август ке се одржат Олимписките игри.
XS
SM
MD
LG