Достапни линкови

Пекинг: Олимпискиот пламен на пат низ светот


Олимпискиот пламен денеска го напушти Пекинг и тргна на пат долг 137 илјади километри во светот по што на 6 август ке се врати во Кина пред почетокот на Летните Олимписките Игри. Пламенот ке биде однесен во 19 земји а првата станица е главниот град на Казахстан Алма Ата. Во неколку земји се најавени протести поради кризата во Тибет.
XS
SM
MD
LG