Достапни линкови

Кабул: Убиени двајца британски војници од НАТО силите


Двајца британски војници од силите на НАТО во Авганистан биле убиени во јужниот дел на државата, соопштија претставници на ИСАФ. Се прецизира дека
војниците биле убиени во експлозија што се случила за време на секојдневната патрола во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG