Достапни линкови

Исламабад: Пакистан ќе ја продолжи борбата против тероризмот, порака на новиот премиер


Новиот пакистански премиер Јусуф Раза Гилани на америакнскиот претседател Џорџ Буш му порачал дека Пакистан ќе ја продолжи борбата против тероризмот, но дека е потребен поширок пристап, вклучително, политичко решение и развојни програми. Гилани ова на Буш му го рекол во телефонски разговор а денеска во Исламабад ке се состане со заменикот и помошникот државен секретар Џон Негропонте и Ричард Баучер.
XS
SM
MD
LG