Достапни линкови

Скопје: Еврокомесарот Оли Рен ќе се обрати пред Националниот совет за евроинтеграции


Националниот совет за евроинтеграции денеска ќе ја одржи втората седница на која свое излагање ќе има Оли Рен, комесар за проширување во Европската комисија. Потоа еврокомесарот Рен ќе се обрати на отворањето на новите простории на мисијата во Скопје.
XS
SM
MD
LG