Достапни линкови

Белград: Владата на Србија ќе усвои меѓународен договор за соработка со Русија


Владата на Србија денеска ќе го усвои меѓународниот договор за соработка во областа на нафтеното и гасното стопанство, што е понуден од владата на Руската Федерација, изјави премиерот Воислав Коштуница. Станува збор за најголемиот економски потфат во Србија и овој договор ќе гарантира голем економски развој на земјата, објасни премиерот Коштуница.
XS
SM
MD
LG