Достапни линкови

Мичиген: Републиканецот Мит Ромни победи на изборите во Мичиген


Поранешниот гувернер на Масачусетс Мит Ромни освои тесна победа на изборите во Мичеген за претседателска номинација на неговата Републиканска партија. На второ место се пласира сенаторот Џон Меккеј кој во минатата недела победи во Њу Хемпшир. Претседателските кандидати на Демократската партија не се натправаруваа во Мичиген поради спорот со локалните партиски лидери за датумот на одржувањето на прелиминираните избори во таа држава.
XS
SM
MD
LG