Достапни линкови

Њу Делхи: Најефтиниот автомобил на светот за 2,5 илјади долари


Индискиот произведувач на автомобили Тата Моторс го обелодени, како што е соопштено денеска во Њу Делхи, најевтиниот автомобил на светот. Тата Нано има четири врати и пет седишта и неговата цена е две ипол илјади долари. Компанијата ги отфрла страхувањата дека новата кола ќе го зголеми загадувањето со оглед на тоа што таа ќе биде достапна за милиони луѓе. Се тврди дека Тата Нано е поеколошки и посигурен од повеќето автомобили што сега се возат во Индија.
XS
SM
MD
LG