Достапни линкови

Лахоре: Најмалку 25 лица убиени во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку дваесет и пет луѓе биле убиени, а четириесетина други ранети во денешниот самобиствен бомбашки напад во пакистанскиот град Лахоре. Агенциите прецизираат дека експлозијата се случила пред зградата на судот во центарот на градот и оти повеќето од жртвите биле полицајци. Имено тие биле распоредни пред судот поради најавениот протест на адвокатите во Лахоре.
XS
SM
MD
LG