Достапни линкови

Ајова: Почнува трката за претседателски кандидати кај Демократите и Републиканците


Во американската држава Ајова денеска започнува процесот за избор на претседателски кандидати за претстојните избори што ке се одржат во ноември. Кај демократите кандидати се сенаторите Хилари Клинтон, Барек Обама и Џон Едврдс, а републикаците поранешните гувернери Мајк Хакби и гувернерот Мит Румни.
XS
SM
MD
LG