Достапни линкови

Москва: Според Горбачов, независно Косово опасен и експлозивен преседан за Европа


Бившиот советски претседател Михаил Горбачов во анализа за весникот „Росискаја газета“ го обвини Западот дека ја игнорира резолуцијата на ООН по прашањето на Косово и создава “опасен“ и “експлозивен“ прeседан за Европа. Бившиот советски претседател изрази жалење што Европската унија и НАТО, по прашањето за Косово, сака да го “заобиколат“ Советот за безбедност на ОН.
XS
SM
MD
LG