Достапни линкови

Ерусалим: Четириесетина Евреи од Иран тајно пристигнале во Израел


Четриесетина евреи од Иран по тајни патишта пристигнале во Израел, јавуваат агенциите, за најголемото пребегување на евреи од Исламската република во изминативе неколку години. Во Иран живеаат околу дваесет и пет илјади евреи.
XS
SM
MD
LG