Достапни линкови

Прага: 420 илјади странски туристи во Чешка за Нова година


Чешка за овие Новогодишни празници очекува над 420 илјади странски туристи, кои, според проценките на чешката асоцијација на туристички агенции, ќе потрошат над 370 милиони евра. Тоа, во однос на лани, е пораст за 3 насто. Голем дел од странските туристи, новата година ќе ја дочекаат во Прага.
XS
SM
MD
LG