Достапни линкови

Вашингтон: 2007 година рекордно најтопла година


Две илјади и седмата година ќе биде рекордно најтопла година, се вели во најновиот извештај на Американскиот климатски центар во кој се прецизира дека просечната температура годинава изнесува четиринаесет запирка четири целзиусови степени. Во него се додава дека во последните тринаесет години единаесет биле рекордно најтопли досега на Планетава.
XS
SM
MD
LG