Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс пристигна во ненајавена посета на Ирак. Гејтс во Мосул пристигна од Авганистан. Гејтс, како што е соопштено, сакал лично да се инјформира за прогресот во безбедноста и да побара од лидерите да го искористат тоа за национална обнова на земјата.
XS
SM
MD
LG