Достапни линкови

Атина: Посета на турскиот шеф на дипломатијата Али Бабаџан


Турскиот министер за надворешни работи Али Бабаџан како што јавија агенциите денекса ке ја посети Грција. Според нив тој ке ја посети и областа Тракија во која живеат претежно муслимани.Бабаџан е втор турски политичар по премиерот Реџеп Таип Ердоган кој ке ја посети оваа грчка област.Атина пак има преземено обврска во Јаунуари идната година за прв пат по 50 години официјална Анкара да ја посети грчки премиер.
XS
SM
MD
LG