Достапни линкови

Скопје: Собранието треба да гласа за законите за јавно обвинителство


Собранието денеска треба да гласа за законите за Јавно обвинителство, совет на јавни обвинители и комитетот за односи мегу заедниците. Овие закони на чие носење инсистираа високите преставници на НАТО кои ја посетија земјава дојдоа на дневен ред откако лидерите на четирите најголми партии, Груевски, Шекериска, Тачи и Ахмети во петокот постигнаа компромис.
XS
SM
MD
LG