Достапни линкови

Душанбе: Едно лице загинало во експлозија на бомба


Во денешната експлозија на бомба во главниот град на Таџикистан Душанбе загинало едно лице, јавуваат агенциите, прецизирајќи дека ова се случило во близина на претседателската палата. Властите оценија дека станува збор за терористички чин.
XS
SM
MD
LG