Достапни линкови

Батуми: Предадена последната руска база во Грузија


Руското воено присуство во Грузија, по повеќе од два века, официјално е завршено вчера, откако е затворена и последната база на руската војска во таа соседна земја. Командантот на руските сили на Кавказ Андреј Попов ги потпишал документите со што е означено предавањето на последните руски бази во Батуми на Грузиските власти.
XS
SM
MD
LG