Достапни линкови

Вашингтон: Продолжува првата официјална посета на Николас Саркози на САД


Францускиот претседател Никола Саркози ја породолжува неговата прва официјална посета на Соединетите Држави. Предвидено е денеска Саркози да има обраќање на заедничката сесија на Конкресот и да разговара со американскиот претседател Џорџ Буш. Вчера Саркози изјави дека разликите со Соединетите Држави за Ирак се минато.
XS
SM
MD
LG