Достапни линкови

Анкара: Мерките против курдските бунтовници тема на Националниот совет за безбедност


Турскиот претседател Абдула Ѓул ќе претседава на состанокот на Националниот совет за безбедност на кој ќе се расправа за можните мерки против курдските бунтовници. Турција распореди над сто илјади свои војници на границата со Ирак откако во текот на изминатиот викенд бунтовниците убиле дванаесет припадници на турската армија.
XS
SM
MD
LG