Достапни линкови

Белград: Српската армија врши контрола врз воени објекти во потрага по лица обвинети од Хаг


Воената полиција на српската армија врши ненајавени контроли на воени објекти за утврдување дали во некои од нив неовластено престојуваат определени лица, соопшти денеска министерството за одбрана на Србија. Притоа ова министерство прецизира дека од минатата недела Армијата почнала да врши ненајавени контроли на воените објекти во потрага по лица обвинети за воени злосторства од страна на Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG