Достапни линкови

Љубљана: Третиот претседател на Словенија ќе се избира во втор круг избори


Третиот претсдател на Словенија ке биде избран во вториот круг избори што ке се одржат на 11 ти ноември покажаа во неделаат анвечер првите неофицилјни резулттати од изборите во таа земја.
XS
SM
MD
LG