Достапни линкови

Кливленд: 14 годишно момче ранило двајца ученици


Во средно училиште во центарот на Кливленд 14 годишно момче ранило двајца ученици и две постари лица по што се самоубил, јавуваат агенциите. Во изминатите неколку години во американските училишта имаше низа на вакви инциденти во кои загинаа повеке ученици. Во април ова година студент на универзитетот Вирџинија тек уби 32 лица по што изврши самоубиство.
XS
SM
MD
LG