Достапни линкови

Њујорк: Потврда од Буш за влезот на Хрватска во НАТО


Хрватскиот претседател Стипе Месиќ изјави дека од американскиот претседател Џорџ Буш добил нова потврда за влез на државата во НАТО. Месиќ со Буш се сретна за време на свечената вечера што ја органзираше американскиот претседател за учесниците на Генералното собрание на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG