Достапни линкови

Њујорк: Синоќа средба Црвенковски - Нимиц


Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски синоќа во Њујорк се сретна со посредникот Метју Нимиц. Тие, како што се вели во соопштението од Кабинет на претседателот, се согласиле дека наскоро треба да биде организирана средба за спорот со името меѓу Македонија и Грција. Црвенковски уште еднаш потенцирал дека Македонија е подготвена да ги продолжи преговорите под медијаторство на Нимиц, но притоа водејќи сметка за своите национални и државни интереси.
XS
SM
MD
LG