Достапни линкови

Суматра: Предупредување за можно цунами


Индонезиската служба денеска предупреди на опасност од цунами, бидејки уште еден силен земјотрес го погоди островот Суматра. Последниот од серијата земјотреси е со сила од 6,9 според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG