Достапни линкови

Кабул: Јужно корејската влада платила над 20 милиони долари откуп за заложниците?


Ројтерс цитира талибански командант кој изјавил дека Јужно корејската влада платила над 20 милиони долари откуп за 19 те заложници, кои неодамна беа ослободени. Агенцијата не го именува командантот кој наведува дека со овие пари ќе се купат оружје и возила за самоубиствени напади. Сеул негира дека е платен откуп.
XS
SM
MD
LG