Достапни линкови

Карбала: Уапсени 62 вооружени лица по судирите во Ирак


Ирачкото министерство за одбрана соопшти дека безбедносните сили уапсиле 72 вооружени лица по судирите во Карбала неделава кои прислија стотици илјади аџии да ги напуштат религиозните церемонии. Во насилствата загинаа 50 лица, а во акцијата е собрано и големо количество оружје.
XS
SM
MD
LG