Достапни линкови

Сеул: Последните седум корејски заложници ќе бидат ослободени во текот на денот


Јужна Кореја соопшти дека последните седум корејски заложници ќе бидат ослободени од талибанците во текот на денот. Според јужно кореските медиуми, талибанците имаат намера да се држат до договорот со Сеул кој вети во замена дека ќе ги повлече своите 200 војници од Авганистан и нема да дозволи натамошни мисионерски активности. Талибанците од групата од 23 заложници убија двајца.
XS
SM
MD
LG