Достапни линкови

Багдад: 33 бунтовници се убиени во операција на американските и ирачките сили


Најмалку 33-ца ирачки бунтовници биле убиени во денешната операција на американските и ирачките сили во реонот на Дијала, соопшти американската команда во Багдад.
XS
SM
MD
LG