Достапни линкови

Берлин: Меркел на шестдневна турнеја во Кина и Јапонија


Германскиот канцелар Ангела Меркел замина на шестдневна турнеја во Кина и Јапонија. Главна тема на разговорите ке биде борбата против глобалното затоплување. Според најавите ке одржи говор во Јапонија на одбележувањето на десетгодишнината од потпишувањето на Кјото протоколот за климатски промени.
XS
SM
MD
LG