Достапни линкови

Пекинг: Најмалку 20 загинати при рушење на мост во изградба


Најмалку 20 луѓе загинаа, а повеќе од 22 се повредени кога еден мост во изградба се сруши во јужна Кина. Околу 40 лица се сметаат за исчезнати. Се уште се истражуваат причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG