Достапни линкови

Техеран: Посета на ирачкиот премиер Нури ал Малики


Ирачкиот премиер Нури ал Малики денеска пристигна во Техеран во тридневна посета на Иран која има за цел зацврстување на односите меѓу двете земји. Малики претходно престојуваше во Анкара на разговори со турскиот државен врв во врска со справувањето на пробелот со курдските бунтовнички групи во Ирак.
XS
SM
MD
LG