Достапни линкови

Брисел: Јонас Јонсон личен пратеник на Хавиер Солана за Косово


Евро комесарот Хавиер Солана го назначи шведскиот дипломат Јонас Јонсон за свој личен пратеник за Косово. Јонсон на таа функција ќе го наследи Торбјорн Сохлстром. Тој воедно ќе биде и шеф на Меѓународната цивилна канцеларија во Приштина, соопшти кабинетот на Солана.
XS
SM
MD
LG