Достапни линкови

Индонезија: Земјотрес со јачина од 6,6 степени


Земјотрес со сила од шест запирка шест степени според Рихтеровата скала го погоди северозападниот дел на Индонезија. Потресот освен паника кај наслението не предизвика поголеми штети. Властите издадоа и тревога поради можно цунами, но таа беше отповикана по триесетина минути.
XS
SM
MD
LG