Достапни линкови

Ерусалим: Според Блер има можности за покренување блиско источен мировен процес


Меѓународниот пратеник за Блискиот Исток Тони Блер на својата прва посета во регионот изјави дека има можности за покренување на блискоисточниот мировен процес, но оти е прерано да каже дали тие би донеле и конкретни резултати. Блер ова го изјави во Ерусалим по разговорите со израелскиот претседател Шимон Перес.
XS
SM
MD
LG