Достапни линкови

Лондон: Поплави во Британија


Стотина луѓе со хеликоптери и чамци се спасени во Британија по силното невреме и дождови што ја погодија земјата поплавувајќи повеќе градови и села. Се очекува дека дождовите ќе продолжат и во наредните денови.
XS
SM
MD
LG