Достапни линкови

Брисел: Посета на премиерот Никола Груевски


Премиерот Никола Груевски денеска заминува во Брисел каде што ќе се сретне со високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на Унијата Хавиер Солана и со специјалниот претставник на ОН, Марти Ахтисари. Како што е најавено Груевски и високи претставници на Унијата ќе разговараат, за односите меѓу Македонија и Унијата, ситуацијата на Балканот и конечното решавање на косовскиот статус.
XS
SM
MD
LG