Достапни линкови

Исламабад: Продолжуваат престрелките во близина на Црвената Џамија


Во близина на Црвената Џамија во Исламабад денеска повторно се слушале престрелки, а пакистанскиот претседател Первез Мушараф одржува консултации за начините на решавање на кризата во џамијата, каде што од 3-ти овој месец се забарикадирани исламски екстремисти. Според владини извори, во џамијата, како заложници, има и многу ученици, жени и деца. Во досегашните престрелки со безбедносните сили, загинале 24 лица.
XS
SM
MD
LG