Достапни линкови

Вашингтон: Боинг го промовира новиот авион Дримлајнер


Американскиот производител на авиони Боинг, го промовира новиот модел 787 – Дримлајнер. Веќе има 677 нарачки на овој револуционерен авион, на кој алуминиумските компоненти се заменети со специјална пластика, со што е намалена тежината, а со тоа и потрошувачката на гориво на авионот за 20 насто.
XS
SM
MD
LG