Достапни линкови

Вашингтон: Барак Обама има собрано повеќе пари од Хилари Клинтон


Сенаторот Барак Обама во кампањата за номинација на претседателски кандидат на Демократската Партија има собрано повеќе пари од неговиот главен ривал сенаторката Хилари Клинтон. Обама во вториот квартал има рекордни 32 милони долари, а Клинтон 27 милиони. Кандидатите на Републиканците се уште не ги соопштија собраните фондови.
XS
SM
MD
LG