Достапни линкови

Багдад: Американските сили потребни во Ирак за да се избегне граѓанска војна


Ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари изјави дека ирачаните не сакаат американските сили да останат во Иран неограничено, но оти сега се потребни за да се избегне граѓанска војна. Зебари во Советот за надворешни работи во Њујорк додаде дека и кога странските сили ќе си заминат од Ирак, ќе продолжи некоја форма на безбедносно партнерство со Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG