Достапни линкови

Хјустон: Еден работник на НАСА убил свој колега, потоа се самоубил


Еден вработен во НАСА центарот во Хјустон убил свој колега, а потоа се самоубил, соопшти полицијата. Убиецот работел во НАСА 12 години, а потоа бил вработен по договор. Се претпоставува дека морив за убиството биле меѓусебни недоразбирања.
XS
SM
MD
LG