Достапни линкови

Исламабад: 40 лица загинале во верски судири во Пакистан


Најмалку 40 лица загинале во верските судири во северен Пакистан меѓу шиитите и сунитите. Насилствата започнаа минатата недела по размената на навреди за време на религиозната процесија во Парашинар.
XS
SM
MD
LG