Достапни линкови

Белград: Состанок на српскиот преговарачки тим за Косово


Српскиот преговарачки тим за Косово ќе заседава денеска во Белград, а на состанокот ќе учествуваат и копретседателите на тимот шефот на државата Борис Тадиќ и премиерот Воислав Коштуница. Српското министерство за надворешни работи во влчера објавената декларација ја обвини албанската страна дека е одговорна за неуспехот на преговорите за статусот на Косово.
XS
SM
MD
LG