Достапни линкови

Њујорк: Започнаа разговорите за дополнителни санкции против Иран


Светските сили ги почнаа разговорите за резолуцијата за дополнителни санкции против Иран поради неговата нуклеарна програма. Рускиот амбасадор во Обединетите Нации Виталиј Чуркин уште еднаш повтори дека Москва е за политичко решение на проблемот.
XS
SM
MD
LG